Start Lublin juniorzy

Start I Lublin - Stal Stalowa Wola 69:44

Stal, która w dwóch poprzednich meczach zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie, miała nadzieję na zwycięstwo w meczu ze Startem, którego ostatni mecz nie należał do najlepszych (męki z Siatką). Stal wyszła na mecz zmotywowana i zaczęła go bardzo dobrze. Start, który grał dość słabo w obronie i fatalnie w ataku, nie radził sobie z gospodarzami, którzy dziurawili kosz rzutami za 3 punkty. Dopiero końcówka 1 kwarty pozwoliła Startowi wrócić do gry. Ostateczny wynik po 1 kwarcie brzmiał - 15:15. W drugiej kwarcie jednak Start zagrał koncertowo. Fenomenalna obrona doprowadzała do rozpaczy zawodników gospodarzy, którzy ni mogli oddać rzutu, nie mając w odległości 30cm zawodnika Startu. Doprowadziło to do sytuacji, w której w ciągu 9 pierwszych minut 2 kwarty, gospodarze rzucając przecież na kosze, na które rzucają na codzień, zdobyli 1, słownie JEDEN, punkt. Dopiero w ostatniej minucie jeden z zawodników Stali rzucił za 2 co w ostateczności dało całe 3 punkty w 10 minut. W trzeciej kwarcie Start nadal nie odpuszczał i nadal mocno bronił, jednak Stali wreszcie zaczęły wpadać jakieś rzuty. W tej kwarcie gospodarze zdobyli jednak tylko 7 punktów i raczej byli już pewni porażki. Do 4 kwarty Startowcy podeszli już bardziej rozluźnieni a i trenerzy postanowili dać pograć zawodnikom, którzy w tym meczu krócej przebywali na boisku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 69:44 dla gości z Lublina. Punkty poszczególnych zawodników: Jasio Szadura 20 Michael Ejiofor 11 Tomek Tarka 12 Kuba Stefaniuk 6 Norbert Wasiłek 6 Krzysiek Świątkowski 5 Cyprian Zięba 4 Bartek Filip 3 Jacek Rogala 2 Michał Frączek 0 Marcin Kowalczuk GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU